Mateřská škola Janov

Jídelna

Školní jídelna v rámci školního stravování vydává jídla, která sama připravuje. Děti odebírají kromě oběda i přesnídávku a svačinu.

Naší snahou je poskytovat kvalitní a zdravou stravu a podporovat zdravý životní styl a životosprávu dětí. Při sestavování jídelníčků dbáme na správnou skladbu a vhodnost surovin, jejich pestrost a kvalitu. V co nejvyšší míře upřednostňujeme základní a čerstvé suroviny. Sledujeme současné trendy ve výživě a zařazujeme i nové potraviny, např. kuskus, bulgur, jáhly, cizrnu apod.  Děti mají možnost denně konzumovat čerstvé jídlo, jehož součástí je zelenina či ovoce a neslazený nápoj.

Jídelní lístky sestavujeme dle platné legislativy tak, aby v nich byly zahrnuty vhodné a předepsané potraviny, dané pro plnění spotřebního koše.

Dbáme také na celkovou kulturu stravování. Nejde nám jen o výživové hodnoty, ale také o to, vychutnat si pěkně připravené jídlo v klidu a v příjemném prostředí.

Školní stravování má zásadní vliv na vývoj stravovacích návyků dětí, které si pak přenášejí do dospělosti. Nemůžeme ovlivnit vše, co na děti působí, ale máme mnoho možností, jak dětské strávníky ovlivnit správným způsobem. Snažíme se dětem ukázat, že strava je cestou ke zdraví. Dodržujeme základní principy, a to pravidelnost, pestrost a přiměřenost. Děti si samy volí množství jídla podle vlastních potřeb.

Výše úplaty za školní stravování na 1 strávníka/den:

Kategorie 3 – 6 let                                        Kategorie 7 – 10 let

Přesnídávka    11,- Kč                            Přesnídávka    12,- Kč

Oběd               23,- Kč                            Oběd               27,- Kč

Svačina            11,- Kč                            Svačina            11,- Kč

Celkem           45,- Kč                                    Celkem           50,- Kč

Výše úplaty za školní stravování na 1 strávníka/měsíc:

Kategorie 3 – 6 let/945,- Kč                          Kategorie 7 – 10 let/1 050,- Kč

Stravné se hradí zálohově na daný měsíc do 20. dne předcházejícího kalendářního měsíce bezhotovostně převodem na účet mateřské školy č. 78-5217210247/0100 pod přiděleným variabilním symbolem.

Svátek a výročí

Svátek má Monika

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den kulturního rozvoje

Zítra má svátek Emil

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinárodní den biodiverzity

dnes, úterý 21. 5. 2024
středa 22. 5. prudký déšť 19/13 °C
čtvrtek 23. 5. slabý déšť 18/12 °C
pátek 24. 5. slabý déšť 20/10 °C

Kdo se v máji ožení, přivodí si soužení.

Deštivý květen - žíznivý říjen.

Další